Które z filmów są dobrym przykładem dobrych produkcji psychologicznych?

12 MAŁP
Film reżyserii Terry’ego Gilliama z 1995 roku. Główne role odegrane zostały przez Brada Pitta, Madeleine Stowe oraz Bruce Willis. Akcja rozgrywa się w postapokaliptcznym świecie. James Cole (Willis) zostaje wysłany z niego w przeszłóść, aby powstrzymać osoby odpowiedzialne za rozprzestrzenienie wirusa, który spodowodwał katastrofę. Bohateroei wykazują objawy zaburzenia, polegającego na dzieleniu urojeń przez kilka osób. W całej tej sytuacji pytanie brzmi „co jest prawdą?.


ZWYCZAJNI LUDZIE
Dzieło z roku 1980 nakręcone przez roberta Redforda. Możemy również spotkać się tutaj z takimi nazwiskami jak Hutton, Hirsch, Sutherland czy Moore. Film przedstawia historię młodego chłopaka, który wyhodzi z depresji po nieudanej próbie samobójczej spowodowanej tragiczną śmiercią starszego brata. Idealnie ukazane zostało zmaganie się z depresją, wielkim poczuciem żalu, a także proces zdrowienia i terapii.


PRZERWANA LEKCJA MUZYKI
Produkcja wyreżyserowana przez Jamesa Marigolda w 1999roku. Główna bohaterka- Susanna, grana przez Winone Ryder, cierpi na depresję i zmaga się z myślami samobójczymi. Trafia ona do szpitala psychiatrycznego z czego nie jest zadowlona i opiera się wszelkim dziłaniom personelu. Film pokazuje przede wszystkim wagę różnych choróbpsychicznych i stara się je przedsatwić z odpowiedniego punktu widzenia. Jednym zdaniem- historia o nadziei i trudnych doświadczeniach życiowych.


MILCZENIE OWIEC
Wyreżyserowany przez Johnatana Demme film z 1991 roku. Główne role odgrywane są przez Jodie Foster oraz Anthony Hopkins. Fabuła opiera się na działanu mózgu seryjnego zabójcy. Calrice Starling (Foster)- agentka FBI kontaktuje się naraz zarówno z psychiatrą i przestępcą Haniibalem Lecterem (Hopkins). Dzieło idealnie pokazuje psychologiczne zagrywki obu stron, które dążą do uzyskania czegoś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *