Które z filmów są dobrym przykładem dobrych produkcji psychologicznych?

12 MAŁP
Film reżyserii Terry’ego Gilliama z 1995 roku. Główne role odegrane zostały przez Brada Pitta, Madeleine Stowe oraz Bruce Willis. Akcja rozgrywa się w postapokaliptcznym świecie. James Cole (Willis) zostaje wysłany z niego w przeszłóść, aby powstrzymać osoby odpowiedzialne za rozprzestrzenienie wirusa, który spodowodwał katastrofę. Bohateroei wykazują objawy zaburzenia, polegającego na dzieleniu urojeń przez kilka osób. W całej tej sytuacji pytanie brzmi „co jest prawdą?.


ZWYCZAJNI LUDZIE
Dzieło z roku 1980 nakręcone przez roberta Redforda. Możemy również spotkać się tutaj z takimi nazwiskami jak Hutton, Hirsch, Sutherland czy Moore. Film przedstawia historię młodego chłopaka, który wyhodzi z depresji po nieudanej próbie samobójczej spowodowanej tragiczną śmiercią starszego brata. Idealnie ukazane zostało zmaganie się z depresją, wielkim poczuciem żalu, a także proces zdrowienia i terapii.


PRZERWANA LEKCJA MUZYKI
Produkcja wyreżyserowana przez Jamesa Marigolda w 1999roku. Główna bohaterka- Susanna, grana przez Winone Ryder, cierpi na depresję i zmaga się z myślami samobójczymi. Trafia ona do szpitala psychiatrycznego z czego nie jest zadowlona i opiera się wszelkim dziłaniom personelu. Film pokazuje przede wszystkim wagę różnych choróbpsychicznych i stara się je przedsatwić z odpowiedniego punktu widzenia. Jednym zdaniem- historia o nadziei i trudnych doświadczeniach życiowych.


MILCZENIE OWIEC
Wyreżyserowany przez Johnatana Demme film z 1991 roku. Główne role odgrywane są przez Jodie Foster oraz Anthony Hopkins. Fabuła opiera się na działanu mózgu seryjnego zabójcy. Calrice Starling (Foster)- agentka FBI kontaktuje się naraz zarówno z psychiatrą i przestępcą Haniibalem Lecterem (Hopkins). Dzieło idealnie pokazuje psychologiczne zagrywki obu stron, które dążą do uzyskania czegoś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.