Które z filmów są dobrym przykładem dobrych produkcji psychologicznych?

SYBIL
Jest to film Daniela Petriego z 1976 roku opowiadający o rozszczepieniu osobowości. Tytułową bohaterkę, samotną, unikającą ludzi młodą kobietę, gra Sally Field. Dziewczyna wydaje się spokojną, cichą osobą, lecz tak na prawdę nie do końca taka jest. Sybil trafia na terapię, która ukazana jest w dość dramatyczny sposób.

PSYCHOZA
Wyreżyserowany w 1960 roku film przez Alfreda Hitchcocka przedstawia historię Normana Batesa odkrywanego przez Anthonego Perkinsa. Bohater boryka się z urojeniami i z tego powodu lubi np. przebierać się w stroje swojej matki. Cierpi na rozszczepienie osobowości, a jedna z nich należy właśnie do niej.

MATRIX
Absolutny klasyk reżyserii Lany i Andy’ego Wachowskich z 1999roku. Występują tutaj m.in. Keanu Reeves czy Laurence Fishburne. Akcja dzieje się w postapokaliptycznym świecie. „Komputer” przejmuje kontrolę nad ludźmi, którzy traktowani są jedynie jako zasilnie dla niego. Umysły bohaterów są w ten sposób kontrolowane. Czy dadzą radę się wyzwolić z tej niewoli?

ZASTRZYK ENERGII
Film Harolda Beckera z 1988 na temat nałogu. Grający w nim główną rolę James Woods odgrywa przeciętnego, żonatego mężczyznę, który uzależnia się od narkotyków. Traci on stopniowo kontrolę nad swoim życiem i panowanie nad zachowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.