O NAS

Jesteśmy grupą sześciu przyjaciół biorących udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Nasz projekt ma na celu zwiększenie wiedzy młodych ludzi na temat zagadnień związanych z psychologią i psychiatrią. W sposób przyjemny i łatwo dostępny mamy zamiar obalić mity dotyczące pomocy specjalistów. Chcielibyśmy uświadomić społeczeństwo, że chęć uzyskania wsparcia psychologa nie jest czymś złym, lecz bardzo potrzebnym. Między innymi za pomocą mediów społecznościowych chcielibyśmy dotrzeć do młodych ludzi, aby zmienić ich pogląd na sprawy dotyczące chorób i zaburzeń psychicznych. Mimo powszechności tych problemów (ponad 4 % młodych ludzi zmaga się z depresją) niewiele osób wie, dokąd mogą się udać oraz kto może im w tym pomóc. Dodatkowo praca psychologa czy psychiatry często jest odbierana jako coś negatywnego. Należy to zmienić!


Linki zewnętrzne

Jako projekt pojawiliśmy się również w mediach, sprawdźcie koniecznie zakładkę
Linki Zewnętrzne!

Nasz zespół

Ania Florkowska

Nasza liderka i pomysłodawczyni projektu. Uczęszcza do 2. klasy liceum o profilu biologiczno – chemicznym. W naszej ekipie koordynuje wszystkie działania oraz zarządza Instagramem i Facebookiem. Jest dobrze zorganizowana i zrobi wszystko co w jej mocy, aby wypełnić swoje obowiązki najlepiej jak się da. Jeżeli powie, że coś zrobi, możecie być pewni, że to osiągnie- tak w środku nocy zebrała naszą ekipę i wymyśliła tematykę projektu, aby już następnego ranka móc działać. Ania to osoba bardzo towarzyska, ma mnóstwo przyjaciół, na których jej ogromnie zależy. To oni dają jej siłę i motywację do działania. Uśmiech nie schodzi z jej twarzy i śmieje się non stop. Zawsze chętna do pomocy i godna zaufania. W wolnym czasie (jeżeli już się taki znajdzie) zajmuje się kryminalistyką i muzyką. Ważną rolę w jej życiu odgrywa również harcerstwo, w które zaangażowana jest od wielu lat.

Bartek Kroh

Jest on uczniem 2. klasy liceum o profilu matematyczno- fizyczno- informatycznym. W naszym zespole pełni funkcję fotografa oraz pomocniczego grafika. Zajmuje się również zarządzaniem Twitterem (na którego serdecznie zapraszamy). Bartek to osoba odpowiedzialna i sumienna- każde zadanie zrobi najlepiej jak potrafi, dbając przy tym o każdy szczegół. Wyróżnia się także wysokimi ambicjami, co skutkuje konsekwentnym dążeniem do celów. Bardzo łatwo dogaduje się z innymi, przez co zazwyczaj to właśnie on znajduje najlepsze rozwiązanie w trudnych sytuacjach. Cechuje go bezinteresowność
i empatia – zawsze chętnie pomoże i zainteresuje się drugą osobą. Zależy mu na innych i troszczy się o nich. Jego hobby to fotografia oraz wspinaczka. Poświęca im mnóstwo swojego czasu i serca. Dodatkowo Bartek kocha góry, które są nieodłącznym elementem kolejnych dwóch jego pasji – harcerstwa i jazdy na nartach.

Marta Kalisz

Uczennica 2. klasy liceum o profilu matematyczno- fizyczno- informatycznym. W naszym zespole zajmuje się kontaktowaniem między innymi w sprawie współprac i sponsoringu. Marta lubi mieć zawsze sytuację pod kontrolą. Kieruje się logiką, a nie emocjami. Drobne komplikacje nie przeszkadzają jej w osiągnięciu celu, dlatego zawsze jest skoncentrowana na nim w 100%. W każdy temat wnika i stara się dowiedzieć o nim jak najwięcej, aby informacje, które przekazuje były wiarygodne i rzetelne. Na pierwszy rzut oka wydaje się spokojną, nieśmiałą osobą, lecz gdy spędzi się z nią trochę więcej czasu, można zauważyć, że to prawdziwa dziewczyna petarda. Jej główną pasją od wielu lat jest harcerstwo, w które jest mocno zaangażowana. Od pewnego czasu trenuje również wspinaczkę, która daje jej ogromna satysfakcję. Gdy tylko ma wolną chwilę, siada do książek i przenosi się za ich pomocą do całkowicie innego świata.

Piotrek Kucharczyk

Tak jak poprzednia dwójka, również jest on uczniem 2. klasy liceum o profilu matematyczno- fizyczno- informatycznym. W naszej ekipie odpowiada za część techniczną, np. pisanie strony internetowej oraz akcje charytatywne. Piotrek jest zdecydowanie najbardziej kreatywną osobą spośród naszej szóstki. Jego koncepcje zawsze są niekonwencjonalne oraz wychodzą poza schematy. Odznacza się również zaradnością. Dzięki swojej pomysłowości znajduje rozwiązania nawet w trudnych sytuacjach. Cechuje go też asertywność- jest pewny swojego zdania i jasno je wyraża. Ściśle łączy się to też
z umiejętnością negocjacji, która przy pracy w tak dużych projektach jak ten, często się przydaje. Dzięki swojemu poczuciu humoru i łatwości rozbawiania wszystkich, zawsze potrafi rozładować atmosferę. Jego życiu ciągle towarzyszy sport, głównie kalistenika, na którą poświęca mnóstwo swojego czasu. W wolnej chwili zagłębia się też w astrofizykę, którą się interesuje. Pasjonuje się również programowaniem i wszystkim co związane z komputerami, stąd taki przydział obowiązków
w zespole.

Ania Kędra

Jest ona uczennicą 2. klasy liceum o profilu matematyczno- fizyczno- informatycznym. W projekcie odpowiada głównie za grafikę i relacje na Instagramie. Można o niej również powiedzieć, że jest prawą ręką liderki. Jeżeli trzeba coś zrobić, możecie być pewni, że Ania na pewno zgłosi się do pomocy. Zawsze trzeźwo myśli, dzięki czemu jej propozycje działań, są praktyczne i możliwe do zrealizowania. Swoje cele opiera na faktach, mówieniu prawdy oraz dotrzymywaniu obietnic. Każdy jej wybór to świadoma i przemyślana decyzja. Jest pełna chęci do nauki i próbowania nowych rzeczy. Po prostu- nie boi się skakać na głęboką wodę. Jeżeli jesteśmy już w temacie, warto wspomnieć, że Ania bardzo lubi pływać, nurkować oraz żeglować. Doszkala się w każdym tym zakresie coraz to bardziej, aby poszerzać swoje umiejętności i możliwości. Fotografia również nie jest jej obca. Trzeba przyznać, że ma świetne oko do robienia zdjęć. Dodatkowo rysowanie, choć nie jest główną pasją Ani, również sprawia jej przyjemność.

Daniel Słoma

Oto następny członek naszej ekipy – Daniel Słoma, uczeń 2. klasy liceum o profilu biologiczno – chemicznym. Daniel w naszym zespole odpowiada za zarządzanie finansami i funduszami. Jest on osobą bardzo skrupulatną i dociekliwą, nie pozostawi żadnego problemu bez odpowiedzi. Jeżeli ma jakieś wątpliwości, po prostu pyta innych. Nie boi się również przyznać do błędu, co jest mocno cenionym przymiotem. Z pewnością można o nim powiedzieć, że cechuje się wysokim poziomem prezencji. Łatwo się ze wszystkimi dogaduje i nawiązuje kontakty, gdyż jest otwarty i komunikatywny. Przy rozmowach o np. współpracę takie umiejętności bardzo się przydają. Odznacza się również kreatywnością, dzięki czemu jego propozycje są oryginalne i niestandardowe, ale równocześnie realne do zrealizowania. Daniel jest bardzo zajawiony esportem. Wolny czas poświęca na oglądanie Formuły oraz różnego typów sportów motorowych. Również technologia szeroko rozumiana interesuje go i stara się ją zrozumieć coraz to bardziej. Nieodłączną częścią jego życia jest również tenis ziemny.